IDEA i Novosadska biciklistička inicijativa obeležiće Svetski dan bicikla, 3. jun, zajedničkom Vožnjicom kroz Novi Sad i edukativnim i zabavnim radionicama sa temom bezbednosti dece u saobraćaju.
Vožnjica, događaj koji se ove godine organzuje prvi put, ima za cilj promociju svih pozitivnih stvari koje vožnja bicikla nosi sa sobom - fizička aktivnost, ekologija, uživanje u prirodi, kvalitetno provedeno vreme sa drugarima. Istovremeno, veliki značaj je usmeren na edukaciju malih Novosađana o bezbednosti u saobraćaju i o tome kako da sigurno učestvuju u vožnji.
Događaj koji naša IDEA organizuje u saradnji sa Novosadskom biciklističkom inicijativom je nastavak uspešne saradnje koja je započela pre dve godine kada smo zajedno organizovali bici doručke, pravili bici oaze i postavili nove bike rekove u gradu.
Pozivamo roditelje i decu da nam se pridruže u proslavi Svetskog dana bicikla u 11h u Limanskom parku, odakle kreće Vožnjica ulicama Narodnog fronta, Ive Andrića, Bulevarom cara Lazara, Bulevarom oslobođenja, uz stadion Karađorđe, sve do platoa Spensa.
Na platou „SPENS-a“ će decu dočekati zabavne i edukativne radionice na kojima će učiti koja su to pravila saobraćaja koja bi svaki biciklista trebalo da zna, kako da se pripreme za bezbednu vožnju i kako da se ponašaju na raskrsnicama.